АГРОПРОДОВОЛЬЧИЙ РИНОК У ДИКАНЦІ ПОКИЩО ПРАЦЮВАТИ НЕ БУДЕ

АГРОПРОДОВОЛЬЧИЙ РИНОК У ДИКАНЦІ ПОКИЩО ПРАЦЮВАТИ НЕ БУДЕ

Сьогодні, 30 квітня, відбулася нарада у голови РДА Євгенія Скиби по питанню відновлення роботи центрального ринку. На зустріч були запрошенні: начальник районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Полтавській області Сергій Гнойовий, голова правління Диканської районної спілки споживчих товариств Олександр Ганзя, в.о. директора підприємства «Ринок» Юлія Полян, заступник начальника районного відділення поліції Віктор Яковенко.

Кабмін прийняв постанову № 313 від 29 квітня, якою дозволяє роботу агропродовольчих ринків. Ми готові працювати в цьому напрямку. Розуміємо, що є суспільний запит, зокрема від малого бізнесу, який через карантинні обмеження потерпає скруту, - сказав Євгеній Скиба.

Голова РДА додав, що уряд підтримав критерії, розроблені МОЗ та Мінекономіки, які дають змогу ринкам відновити свою діяльність. Але робота продовольчих ринків під час пандемії має регламентуватися чіткими санітарними нормами.

Основною умовою роботи продовольчих ринків є рішення відповідного територіального органу Держпродспоживслужби про дотримання протиепідемічних вимог.

Серед головних умов: бездоганна чистота приміщень, дезінфекція прилавків, наявність при вході на ринок дистанційного термометра, захисних екранів на прилавках, засобів захисту, відстань між продавцем та покупцями, антисептики на кожному прилавку, контроль за здоров’ям продавців та відвідувачів ринку.

Першочергово адміністрація ринку зараз має ознайомитись із текстом постанови уряду та МОЗу, виконати всі викладенні головним санітарним лікарем умови. Потім, звернутися до Держпродспоживслужби для проведення інспекції та надання висновків про відповідність протиепідеміологічним вимогам,наголосив Сергій Гнойовий.

Під час обговорення дійшли спільної думки, що на даний час ринок не готовий відновити свою роботу. Зі слів керівництва ринку в найкоротші терміни на території будуть проведені заходи щодо впровадження відповідних вимог Постанови Головного державного санітарного лікаря України.

Відкриття ринку можливе виключно за умови дотримання зазначених вимог Постанови.