Чи бути агрокластеру в Диканьці?

Чи бути агрокластеру в Диканьці? Минулої середи в районному залі засідань відбувся семінар з питань впровадження пілотного проекту Міністерства аграрної політики та продовольства України "Агротуристичний кластер "Диканька – цілий рік". Відкриваючи його, директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації Сергій Фролов познайомив із завданням цього проекту: під патронатом Мінагрополітики у Диканьці за участю малого і середнього бізнесу, представників влади, громадських організацій спробувати створити кластер (об’єднання) для надання туристичної привабливості регіону, залучення коштів, створення нових робочих місць; запросив до активної співпраці представників "зеленого туризму", громадських організацій, закладів громадського харчування, керівників територіальних громад, с/г підприємств.

Навчити, як цей проект можна втілити в життя, прибули з Києва начальник відділу організації наукового супроводу та трансферу інновацій Департаменту науково-освітнього забезпечення та розвитку підприємництва на селі Максим Кобзистий і кандидат економічних наук, доцент кафедри туризму та рекреації КНТЕУ ім. Вадима Гетьмана, експерт зі стратегічного розвитку туристичних територій Юлія Забалдіна. Увазі присутніх було запропоновано презентацію "Державна політика підтримки агропромислового комплексу та розвитку сільських територій".

– Диканька – це розкручений бренд, потрібно об’єднати людей, зацікавлених у розвитку своєї території, – зазначали промовці і наочно показували й розказували, як це зробити, звідки взяти кошти, як залучити більший потік туристів, зацікавити їх наявними ресурсами і сворити нові, перетворивши їх на турпродукт, демонстрували це на прикладах туристично розвинених країн і регіонів.

Своїми ідеями, проблемами і пропозиціями поділилися директор ТОВ НВП "Інтерагросервіс" Геннадій Головін, начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Євген Онищенко, директор РЛП "Диканський" Ірина Черкаська, голова правління райспоживспілки Олександр Ганзя.

Насамкінець за пропозицією Сергія Фролова було підписано протокол намірів між облержадміністрацією, райдержадміністрацією, селищним головою про початок роботи над створенням агрорекреаційного кластеру в Диканьці.

У роботі семінару взяли участь і виступили голова райдержадмінстрації Володимир Шкарбань і голова районної ради Станіслав Муха.

Валентина Діденко,

журналіст районної газети «Трудова Слава»