Хто, як і чому повинен утримувати дороги?

Хто, як і чому повинен утримувати дороги? Про це говорили 29 листопада на засіданні колегії райдержадміністрації, яке провів голова районної державної адміністрації  Володимир Шкарбань.

Під час засідання розглянули питання забезпечення сталого функціонування мережі автомобільних доріг та утримання і ремонт вулиць населених пунктів з, якого доповіла начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації Наталія Звагольська.

Вона повідомила, що на території Диканського району вулично-дорожня мережа складається з місцевих доріг та сітки вуличних шляхів в сільських населених пунктах та селищі Диканька, загальна протяжність якої складає 592 кілометри. До місцевих доріг, яких в районі 246,1 км, відносяться обласні (87,6 км), сільські (96,9 км), територіальна (40,4) та національна дорога  (21,2 км) дороги. Вулична мережа населених пунктів Диканського району становить 345,9 км, (з твердим покриттям 233,5 км).

• Джерело фінансування доріг залежить  від того, в чиєму управлінні знаходиться така дорога: або у віданні органу державного управління автомобільними дорогами загального користування державного значення, або у комунальній власності органів місцевого самоврядування. В рамках реформування системи управління дорожнім господарством вже з 1 січня 2018 року автомобільні дороги загального користування місцевого значення перейшли із сфери управління Державного агентства автомобільних доріг України до обласних державних адміністрацій. З початку року при облдержадміністраціях створено Державне підприємство «Агентство місцевих доріг у Полтавській області» Полтавської обласної державної адміністрації. На балансі Державного агентства автомобільних доріг у Полтавській області знаходиться національна дорога  Н-12 Суми – Полтава, протяжністю 21,2 км по території Диканського районуговорить Наталія Звагольська - тобто з 1 січня 2018 року суттєво змінився механізм фінансування дорожньої галузі через численні зміни до законодавства, якими передбачено виділення з усіх джерел фінансування дорожнього господарства в окремий Державний дорожній фонд у складі спеціального фонду державного бюджету.

Начальник відділу наголосила, що вулиці і дороги населених пунктів за своєю суттю є комунальною власністю. Управління функціонуванням та розвитком вулиць і доріг міст (селищ) та інших населених пунктів здійснюється відповідними органами місцевого самоврядування, у віданні яких вони знаходяться.

Основними обов’язками органів місцевого самоврядування є: забезпечення безперервних, безпечних, економічних та зручних умов руху транспортних засобів і пішоходів вулицями і дорогами населених пунктів; організація будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг населених пунктів за встановленими для них будівельними нормами, державними стандартами.

На головне питання, яке турбує населення на даний час - снігоочищення та боротьба зі слизькістю доріг Наталія Звагольська та Віктор Дудник, заступник голови РДА, відповіли, що на території Диканського району обслуговування автомобільних доріг у зимовий період, які перебувають на балансі Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства облдержадміністрації, повинен проводити суб’єкт господарювання ТОВ БК «Старт-Інвест», який успішно пройшов тендерну процедуру.

Але перші опади показали, що організацією ліквідації наслідків негоди, як і в минулому році займається районна державна адміністрація, органи місцевого самоврядування та місцеві сільськогосподарські підприємства.

Володимир Шкарбань, підсумовуючи обговорення даного питання, зазначив, що незважаючи на умови та обставини, які складаються сьогодні, ніхто ділити повноваження не буде. Головне завдання убезпечити рух транспорту. І не зважаючи на проблеми, буде докладено максимум зусиль, щоб зимовий період пройшов нормально.

• Я знаю, що критика завжди буде, і всіх задовольнити не вдасться, але вважаю, що в тих складних умовах, які існують сьогодні, це і кількість наявної техніки, і кадрів ми справимося. Головне, щоб була співпраця. Сьогодні, як ніколи, потрібно єднатися та вирішувати питання разомсказав голова райдержадміністрації.