Кір атакує Україну

Версія для друкуВерсія для друку

Кір атакує Україну. Засоби масової інформації активно висвітлюють захворюваність на кір в Україні. Епідеміологи очікували появу цієї небезпечної інфекції, тому що епідемії кору  зазвичай прогнозують через кожні 5-7 років. Кір є керованою інфекцією. Її появу можливо попередити, проводячи планове  щеплення дитячого населення, згідно до календаря щеплень (в 12 місяців і 6 років). Повторне введення вакцини дозволяє сформувати захисний рівень імунітету у 95-98% вакцинованих.

   Але  в останні роки,  в силу різних обставин, цього зроблено не було.  Був час коли не було вакцини. Був час, коли завезли індійську вакцину, і після першого випадку смерті дитини після щеплення, активізувалась компанія противників вакцинації (хоча  згодом доказували, що дитина померла не від  щеплення).  Але наслідки ми маємо такі,  що дітям за календарем  своєчасно не зробили щеплень. Імунний прошарок низький.

Кір – гостра інфекційна хвороба, переважно дитячого віку.

Збудник кору – вірус. Єдиним джерелом інфекції є хвора людина. Найбільша заразливість припадає на період до появи висипу. Шлях передачі кору - повітряно-крапельний. Тобто кір легко передається від людини до людини при кашлі, тісних особистих контактах. Особливо він небезпечний для дітей до 5 років, дорослих після 20 та для вагітних.  Симптоми кору легко сплутати з звичайною застудою. Однак, на 3-5 день після появи перших ознак  з’являється червоний висип по всьому тілу. Вірус може призвести до важкого запалення легенів та уразити нервову систему. Кір може бути причиною енцефаліту і, як можливе ускладнення - параліч.  

Важливим фактом при лікуванні кору є те, що ліків від цієї хвороби не існує. Тобто кір не має специфічного лікування і єдиним можливим захистом від нього є вакцинація.

Ситуація по захворюваності на кір значно ускладнилась в останні місяці. У 2017 році було зареєстровано 4782 випадки кору,  з початку  2018 року майже 1400. Спалах кору забрав життя  8 чоловік, 4 з яких діти.

В Полтавській області зареєстровано 13 випадків кору, 7 у дорослих, 6 у дітей, 9 випадків підтверджено лабораторно  (11 випадків в м.Полтаві, 1 в Полтавському районі, 1 в Чутівському районі).

Ця ситуація викрила проблему з низьким рівнем вакцинації дітей в Україні і вказала, наскільки важливо заздалегідь вживати профілактичних заходів і убезпечити себе і своїх дітей від хвороб.

 

В.о. завідувача 

Н.М.Нестеренко

Наверх ↑