Комплексні медичні послуги для маленького села: «Амбулаторії на колесах» здійснили перші виїзди.

16 серпня відбувся другий виїзд пересувних діагностичних комплексів у рамках реалізації на Полтавщині субпроекту «Запровадження інноваційної моделі системи надання послуг хворим на гіпертонію в Полтавській області» Проекту Міжнародного банку реконструкції та розвитку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей».

Цього разу партнерами Диканського ЦПМСД стали медичні сестри Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру.

Маршрути трьох бригад охоплювали шість сіл - Степанівку, Малу Рудку, Дячкове, Дейнеківку, Марченки і Чернещину.

Бригади медичного персоналу складалися з фахівців Полтавської обласної клінічної лікарні імені М.В. Скліфосовського й Диканського ЦПМСД. Організаційну допомогу медикам, зокрема у логістиці пересування і трансфері осіб, що потребують сторонньої допомоги, надавали фахівці місцевого територіального центру соціального обслуговування та працівники сільських рад.

Напередодні події запрошували усіх жителів вищезгаданих сіл скористатися можливістю пройти безкоштовні обстеження на сучасному обладнанні.

Пересувні амбулаторії розраховані для проведення діагностичних процедур: вимірювання артеріального тиску, ваги, зросту, визначення індексу маси тіла, зняття ЕКГ та забору біоматеріалу для лабораторних досліджень (загальний аналіз крові, визначення рівня глюкози, ризиків утворення тромбів, біохімічний аналіз крові). Щоб пацієнтам з інвалідністю було зручно зайти в комплекс, використовуються гідравлічні підйомники. Вони стали дуже у нагоді, адже кілька пацієнтів за станом здоров’я не могли подолати сходи.

Робота пересувного діагностичного комплексуце дуже гарна ідея, говорить голова райдержадміністрації Володимир Шкарбань - це чудово, що можна дістатися до тих населених пунктів у сільській місцевості, де немає надавача медичних послуг – ні фельдшера, ні лікаря, – і звідки населенню важко до них добратися. А робота такої мобільної амбулаторії реально наблизить медичну допомогу до населення.

Результати всіх обстежень (і лабораторні, і антропометричні заміри, і ЕКГ) ляжуть на стіл кожного сімейного лікаря, з якими обстежені мешканці підписали декларації. Якщо лікар виявить якісь відхилення у стані здоров`я, то буде вести з пацієнтом індивідуальну роботу по його лікуванню.