На Полтавщині триває кампанія з вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу

Версія для друкуВерсія для друку

На Полтавщині триває кампанія з вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу

 

Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області продовжують пероральну імунізацію диких м’ясоїдних тварин проти сказу.

За допомогою  чотирьох літаків АН-2, які злітають зі злітно-посадкової смуги с. Пироги Глобинського району, розкидають принади, у яких є вакцини проти небезпечного  захворювання!

Сьогодні охопили територію Глобинського, Семенівського, Лохвицького, Зіньківського, Диканського, Карлівського та  Машівського районів Полтавщини.

Протягом тижня, в залежності від погодних  умов, на території області буде розповсюджено понад 518 тисяч принад з вакциною «Орісвак» виробництва ТОВ «Укрветпромпостач» м. Бровари.

Розповсюдження вакцини здійснюється за таким принципом:

  • обробляється весь ареал, крім населених пунктів і водних плес, із врахуванням ареалу проживання лисиць;

  • принади розкладаються рівномірно в межах визначеної території.

Розповсюдження вакцини відбувається за допомогою авіатранспорту. Літаки оснащені системами GPS і системами реєстрації скидання вакцини.

Даний метод розповсюдження вакцини є найбільш економічним із всіх систем розподілу.

Дотримання комплексу профілактичних заходів, в тому числі і систематичне проведення кампаній з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин, дало змогу зменшити кількість захворювань тварин на сказ в цілому.

На Полтавщині таку імунізацію проти сказу диких тварин організовують з 2007 року.

Антирабічна вакцина складається з поживної принади, яка має харчові та привабливі компоненти для тварин, у вигляді брикету коричневого кольору, в середині якої знаходиться полімерний блістер з активними компонентами вакцини.

До речі, вакцина створює специфічний імунітет при пероральному застосуванні, не викликає захворювання у молодих тварин, не виділяє вакцинний вірус зі слиною, безпечна для інших тварин, безпечна для людини і природного середовища, стабільна в польових умовах.

Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області звертається до громадян і наголошує, що без потреби та засобів індивідуального захисту чіпати та переміщати принаду з вакциною в інше місце не можна!

Наверх ↑