На Полтавщині запустять ще одну ПЛР-лабораторію

Версія для друкуВерсія для друку

На Полтавщині запустять ще одну ПЛР-лабораторію

 

Лабораторія буде діяти на базі обласного центру профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІДом. Нині там проводять ІФА-тестування. Для цього область виділила 15,6 млн грн.

«Кадри є, знання й досвід є. Запуск лабораторії дасть можливість  робити додатково 400 тестувань на добу. Люди швидше отримуватимуть результати тестів.  Запустити нову лабораторію розраховуємо до кінця року, бо треба пройти всі юридичні процедури, тендери, постачання, встановлення і налаштування обладнання», – зазначив голова облдержадміністрації Олег Синєгубов.

Очільник області наголосив, що нині ситуація з поширенням коронавірусу залишається напруженою.

Щодня в обласний лабораторний центр надходять 1500-2000 проб. Такої кількісто не було з початку пандемії. Багатьом людям доводиться чекати на результати ПЛР-тестування певний час.

«25 років українську систему охорони здоров’я просто знищували. І відновити її вмить надзвичайно важко, але область спрямовує на це всі сили. З початку пандемії збільшено можливість тестування обласного лабцентру: з 24 до 700 на добу. Також нещодавно лабораторія отримала обладнання від ВООЗ і держави, це дозволдить збільшити діагностування. Водночас працюють міська лабораторія у Кременчуці та кілька приватних. Загалом на Полтавщині за день проводимо понад 800 ПЛР-тестів та понад 1 тисячу ІФА-тестувань», – сказав Олег Синєгубов.

Також укладено контракт із потужною приватною київською лабораторією. Їм направлятимуть із Полтавщини направлятимуть частину мазків для тестування. Це оплачуватиме держава.

 

Наверх ↑