Об’єднання територіальних громад

Об’єднання територіальних громад. 20 квітня у селі Байрак відбулося громадське слухання з питання впровадження Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

На початку зустрічі Байрацький сільський голова Юрій Скляр повідомив, що метою даної зустрічі є обговорення питання впровадження Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», а зокрема подальшої долі Байрацької сільської ради.

Юрій Скляр, зазначив, що за перспективним планом створення об’єднаних територіальних громад Байрак входить до Стасівської громади, також є пропозиція приєднатися до Диканської селищної ради з адміністративним центром с. Диканька. На його думку доцільно буде створити свою територіальну громаду. Але сьогодні він хоче почути думку жителів сільради.

Голова районної державної адміністрації Володимир Шкарбань зазначив, що сьогодні дане питання серйозно обговорюється на рівні держави, області та району. Очільник району наголосив, що повинен відбутися відкритий діалог, під час якого у кожного буде можливість поставити питання представникам влади та пояснити суть самого процесу децентралізації.

Голова РДА наголосив на тому, що сьогодні реформа активно впроваджується в області, вже є створені об’єднані територіальні громади досвід яких можна перейняти. Як зазначив Володимир Шкарбань головною метою представників громад населених пунктів району, самої громади та звичайно ж керівників району на сьогодні є створення спроможної об’єднаної територіальної громади. Щоб прийняти виважене компетентне рішення, представники місцевого самоврядування, жителі населених пунктів повинні вивчити теоретичні засади та практику впровадження закону. Непотрібно поспіхом приймати рішення, які з часом можуть нашкодити населенню. Щоб такої проблеми не сталося, голова райдержадміністрації запропонував зустрітись за круглим столом, де обговорити всі питання та спільно із фінансовим управлінням РДА прорахувати бюджет, щоб визначити спроможність майбутньої об’єднаної громади.

Володимир Шкарбань на закінчення обговорення ще раз зауважив: «Децентралізація – це передача значних повноважень та бюджетів від державних органів органам місцевого самоврядування. Так, аби якомога більше повноважень мали ті органи, що ближче до людей, де такі повноваження можна реалізовувати найбільш успішно. А це можливо там, де вже є створена і розвинута інфраструктура. Важливим фактором є наявність кваліфікованих фахівців»

На громадському слуханні були присутні голови сільських рад Полтавського району с. Валок, с. Чорноглазівська Віктор Якимович та Олександр Іщенко.

Після обговорення реформи децентралізації, присутні порушили питання роботи відділу поліції у Диканському районі. Вислухавши проблеми, з якими зіткнулися жителі Байраку, Володимир Шкарбань, рекомендував направити письмове звернення до райдержадміністрації, у якому викласти всі проблеми, які виникли для ефективного їх вирішення.

Гостро стало питання ремонту доріг Велика Рудка – Байрак та автобусного сполучення з районним центром Диканька.

Голова РДА дав роз’яснення з цих проблем та озвучив шляхи їх вирішення.