Регіональна науково-практична конференція

Регіональна науково-практична конференція.30 березня  2017 року з ініціативи Диканської районної державної адміністрації, Диканської районної ради, регіонального ландшафтного парку «Диканський», екологічної ради Полтавщини за участю науковців Полтавської державної аграрної академії, Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка, Полтавської обласної організації Українського товариства охорони природи на базі відпочинку «Мис Доброї Надежди» проведено регіональну науково-практичну конференцію на тему «Агроекологічні аспекти забезпечення збалансованого розвитку Полтавщини».

Метою конференції було обговорення теоретичних засад та пошук практичних шляхів втілення концепції збалансованого розвитку Полтавського регіону,  ідей екологізації сільського господарства, органічного землеробства, збереження агробіорізноманіття, розвиток соціально-відповідального природокористування на регіональному рівні.

Відкрили конференцію та привітали учасників заходу голова Диканської райдержадміністрації Шкарбань Володимир та заступник голови Диканської районної ради Ус Олександр.

Виступаючі розкрили проблеми та перспективи розвитку природно-заповідного фонду Полтавської області, презентували нові екологічні програми Полтавщини, повідомили про стан розвитку органічного виробництва в Полтавській області, екологічний стан сільськогосподарських угідь Полтавської області, шляхи збереження полтавських чорноземів.

Голова Полтавської обласної організації Українського товариства охорони природи, кандидат біологічних наук та модератор заходу Наталя Смоляр, виступила по питанню «Закрайки полів, як важливий ресурс розбудови регіональної екомережі».

Про органічне садівництв, як один із напрямків агроекологічного розвитку регіону говорив Цінченко Віталій, голова правління «Асоціації розвитку інтенсивного садівництва Полтавщини». Під час обговорення даного питання конференції перший заступник голови райдержадміністрації Присяжнюк Зоя запропонувала провести на базі Диканського району ярмарку ягідівництва.

Також у рамках заходу обговорили питання :

-         «Участь товаровиробників Диканського району у функціонуванні агрорекреаційного кластеру Диканька»

-         «Пест-контроль – запорука здоров’я»

Ірина Черкаська, директор регіонального ландшафтного парку «Диканський» висвітлила основні напрями діяльності регіонального ландшафтного парку «Диканський» в контексті збалансованого розвитку регіону та підбила підсумки конференції.

Під час роботи присутні обмінялися досвідом, ознайомилися з передовими практиками, раціонального природокористування, забезпечення збалансованого розвитку регіону та підвищення рівнів екологічної свідомості населення регіону.