Служба зайнятості інформує

Служба зайнятості інформує

Допомога по частковому безробіттю на період карантину

Порядок надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 № 306.

Право на отримання допомоги по частковому безробіттю мають  роботодавці з числа суб’єктів малого та середнього підприємництва, які:

• зупинили/скоротили діяльність через карантин,

• сплачували ЄВ протягом останніх 6 місяців, що передують даті зупинення/скорочення діяльності, за найманих працівників, з якими не припинені трудові відносини на дату подання звернення до центру зайнятості.

Право на допомогу не мають працівники, які отримують пенсію або працюють у роботодавця за сумісництвом.

Розмір допомоги. Допомога встановлюється за кожну годину втраченого робочого часу із розрахунку 2/3 тарифної ставки (окладу) та не може перевищувати мінімальну заробітну плату, встановлену Законом на 2020 рік    (4 723 грн).

У разі порушення роботодавцем гарантій зайнятості осіб, яким виплачувалася допомога по частковому безробіттю на період карантину (розірвання трудового договору протягом шести місяців (якщо допомога виплачувалася менше ніж 180 календарних днів, – протягом періоду, що дорівнює періоду виплати допомоги), з дня закінчення виплати допомоги з підстав, передбачених пунктом 1 частини першої статті 40 (крім повної ліквідації або припинення діяльності роботодавця), пунктом 1 частини першої статті 36, частиною третьою статті 38 Кодексу законів про працю України, кошти, отримані роботодавцем, повертаються до Фонду в повному обсязі у розмірі виплаченої допомоги по частковому безробіттю на період карантину звільненій особі.

За більш детальною інформацією звертатися до Диканської районної філії Полтавського обласного центру зайнятості за тел. 9-24-69 або за посиланнями pol.dcz.gov.ua та  https://www.facebook.com/DikankaCZ/