Служба зайнятості інформує про місцевий ринок праці

Служба зайнятості інформує про місцевий ринок праці

Послугами районної служби зайнятості за 9 місяців 2020 року скористалися 1388 громадян, які шукали роботу, з них 1097 громадян мали статус безробітного.

За сприяння районної служби зайнятості за 9 місяців 2020 року працевлаштовано  661 особу, зокрема 478- з числа зареєстрованих безробітних.

На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовані 10 безробітних. Із них 7 осіб недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та 3 працевлаштовані суб’єктами малого підприємництва в пріоритетних видах економічної діяльності.

Протягом 9 місяців цього року 81 особу з числа безробітних було залучено до участі в громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру.

Для забезпечення відповідності професійно - кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, за направленням служби зайнятості 177 безробітних проходили професійне навчання, з них 173 – працевлаштовані.

Станом на 1 жовтня 2020 року на обліку в районній службі зайнятості перебували 342 безробітних, із них отримували допомогу по безробіттю 302 особи.

За професійними групами, серед зареєстрованих безробітних переважають працівники сфери торгівлі та послуг (22,5%), робітники з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технологічного обладнання, складання устаткування та машин (14,3%), представники найпростіших професій (14,6%), фахівці (10,5%), кваліфіковані робітники з інструментом (9,9%), вищі державні службовці, керівники, менеджери (8,5%).

За цей період від  177  роботодавців надійшло 736 пропозицій роботи.

Найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин (31,7%),   працівників сфери торгівлі та послуг (17,9%), кваліфікованих робітників у сільському господарстві (14,4%), робітників найпростіших професій (13,3%)

Станом на 01 жовтня 2020 року 14 роботодавцям, які мають найману робочу силу, виплачено 215,3тис.грн. допомоги по частковому безробіттю на період карантину за 35 найманих працівників. Така допомога виплачена  також 92 фізичним особам-підприємцям в сумі 473,4 тис. грн. Допомога по частковому безробіттю на період карантину виплачується роботодавцям із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва для виплати допомоги працівникам у разі втрати ними частини заробітної плати, а також фізичним особам – підприємцям, які є застрахованими особами, - у разі втрати ними частини доходу внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) діяльності внаслідок карантину.

Більше корисної інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями https://pol.dcz.gov.ua/ та https://www.facebook.com/DikankaCZ/ на Facebook.