УВАГА!

Увага!

Диканським районним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області отримано повідомлення (лист ГУ Держпродспоживслужби в Київській обл. № 10-01.2/11134-19 від 24.10.2019,) про можливу невідповідність харчового продукту вимогам чинного харчового законодавства та нанесення шкоди здоров’ю споживача (захворювання на ботулізм). Вищевказаного повідомленням інформовано про наявність в обігу мережі ТОВ «АТБ-МАРКЕТ» можливо небезпечного харчового продукту (плітка (плотва) Самий Смак в’ялена, в кількості 150 кг, з датами виготовлення 03.10.2019 та/або 14.10.2019, виробництва ТОВ «Рибний переробний комплекс», за адресою: Київська обл., Броварський район, с. Гоголів, вул. Жовтнева, буд. 92,), та шляхи його подальшого руху, в тому числі до Полтавської області (магазин «АТБ», за адресою: вул. Монастирська, 71а, м. Лубни, Лубенський район, Полтавська обл.). Враховуючи вищевикладене та з метою недопущення погіршення санітарно-епідемічної ситуації щодо захворюваності на ботулізм, Диканське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області просить взяти дану інформацію під особистий контроль на підконтрольних вами територіях, застосувати відповідних заходів  реагування щодо інформування операторів ринку з можливого надходження в обіг даної рибопродукції. Разом з цим інформувати щодо відповідальності за невиконання вимог законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів у межах діяльності, яку вони здійснюють, в тому числі не ініціювання процедури вилучення з обігу продуктів, що не відповідають параметрам безпечності (частина 4 статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»: «Оператор ринку, що здійснює роздрібну торгівлю або розповсюдження харчових продуктів і не здійснює при цьому пакування або маркування або іншим чином не впливає на безпечність та цілісність харчових продуктів, у межах своєї діяльності ініціює процедури вилучення з обігу продуктів, що не відповідають параметрам безпечності. Такий оператор ринку повинен сприяти забезпеченню безпечності харчових продуктів, передавати інформацію, необхідну для забезпечення простежуваності харчових продуктів та будь-яких речовин, що використовуються для виробництва харчових продуктів, на вимогу відповідних осіб, а також співпрацювати з операторами ринку та/або компетентним органом).

У разі виявлення даної продукції, просимо негайно повідомляти Диканське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області за адресою: вул. Садова 22,смт. Диканька, Диканський район, Полтавська область. Тел. (05351) 9-73-70, моб. (050)965-45-34, для вжиття заходів відповідно до законодавства.

Начальник Диканського районного

управління Головного управління