Зменшемо випадків загибелі бджіл

Зменшемо випадків загибелі бджіл. З метою зменшення випадків загибелі бджіл внаслідок застосування пестицидів Диканське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області вкотре нагадує, що відносини щодо використання, розведення та охорони бджіл, заготівлі та переробки продуктів бджільництва, ефективного використання бджіл для запилення ентомофільних рослин сільськогосподарського призначення, дотримання прав та захисту інтересів фізичних і юридичних осіб, які займаються бджільництвом, регулює Закон України «Про бджільництво».

Для всіх підприємств, установ і організацій, приватних господарств та осіб, що проводять будь-які дії з пестицидами обов’язковими для дотримання залишаються ст. 25 ЗУ «Про забезпечення санепідблагополуччя населення», ЗУ «Про пестициди та агрохімікати», «Державні санітарні правила транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» ДСП 8.8.1.2.001-98, Закон України «Про бджільництво».

Зокрема, ст. 37 Закону України «Про бджільництво», згідно якої фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату.

Не забувайте, що аграрне виробництво та бджільництво залежні один від одного!