Зоя Присяжнюк: «Люди,які користуються землею, повинні сплачувати податок»

Зоя Присяжнюк: «Люди,які користуються землею, повинні сплачувати податок».

Вчора, 30 серпня, у районному залі засідань відбулося розширене засідання колегії районної державної адміністрації. Провела засідання виконувач обов’язків голови РДА Зоя Присяжнюк.

Під час засідання розглянули питання економічного і соціального розвитку та виконання бюджету району за І півріччя 2018 року і виконання Закону України «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України», стану готовності навчальних закладів району до роботи у 2018-2019 навчальному році, підготовки сільгосппідприємств району до проведення комплексу осінньо-польових робіт.

Про підсумки економічного і соціального розвитку та виконання бюджету району за І півріччя 2018 року доповіли завідувач сектору економіки РДА Віталій Дейнека, виконувач обов’язків начальника фінансового управління РДА Тетяна Журова та начальник Диканського відділення Полтавської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Полтавській області Ольга Селецька. Підсумовуючи обговорене питання, Зоя Присяжнюк наголосила, що селищному та сільським головам необхідно проводи інвентаризації землі та відповідних територій, контролювати сплату за користування землі, адже це на сам перед надходження до бюджету громад.

• Люди, які користуються землею, повинні сплачувати податок! Ті сільські ради, які не контролюють сплату за землю, в першу чергу втрачають можливості для розвитку громад. А їх можна б було вкласти у галузь освіти, охорони здоров`я, благоустрій населених пунктів – сказала Зоя Присяжнюк.

Начальник відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації Павло Черкащенко доповів про готовність навчальних закладів району до роботи у 2018-2019 навчальному році. Він звернув увагу на нову освітню програму «Нова українська школа»,  за якою цьогоріч навчатимуться діти. Ознайомив з рішеннями, які прийняла комісія під час проведення оглядів  готовності  закладів середньої освіти до нового навчального року.

Відкритим залишається питання ремонту східців у дитячому садочку «Теремок».

• Довго йдуть дискусії і питання не вирішується. Щоб розібратися, я ініціюю завтра нараду. Діти та батьки не повинні страждати від того, що представники влади не можуть вирішити дане питанняговорить Зоя Присяжнюк.

Про підготовку сільгосппідприємств району до проведення комплексу осінньо-польових робіт доповів начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Григорій Заїченко.

Підсумовуючи засідання, виконувач обов’язків голови РДА подякувала керівникам сільгосппідприємств за їх роботу. Вона зазначила той факт, що район займає ІІІ місце в області – великий вклад саме сільгосппідприємств.