Звіт Диканського бюро правової допомоги за І квартал 2017 року

Звіт Диканського бюро правової допомоги за І квартал 2017 року. У період з 01 січня 2017 року по 31 березня 2017 року до Диканського бюро правової допомоги звернулося 280 громадян за отриманням правової інформації, консультацій, роз’яснень і допомоги у складенні заяв, скарг та інших документів правового характеру, а 15 осіб скористалося послугами здійснення представництва інтересів в судах та складення процесуальних документів.

Мешканці району найчастіше зверталися за допомогою у вирішенні проблем, що виникали у сфері земельних, сімейних, договірних та спадкових правовідносин.

Основна робота Диканського бюро правової допомоги полягає у наданні кваліфікованої первинної правової допомоги всім особам, які перебувають під юрисдикцією України, а також забезпечення надання громадянам, які належать до пільгових категорій осіб, передбачених Законом України «Про безоплатну правову допомогу», послуг представника, адвоката за рахунок коштів державного бюджету.

Разом з тим, у приміщенні відділу розміщені комп’ютери з доступом до мережі Інтернет, за допомогою яких громадяни мають змогу самостійно, або за допомогою фахівців бюро скористатися електронними сервісами Міністерства юстиції України, наприклад, отримати необхідну інформацію з державних реєстрів.

Працівники бюро враховуючи інтереси різних категорій осіб, за звітний період, регулярно проводили правопросвітницькі заходи у формі семінарів, лекцій, круглих столів. Метою проведення яких було висвітлення актуальних тем, що стосуються різних галузей суспільних відносин, зокрема праці молоді, кримінальної відповідальності неповнолітніх, гендерної рівності, захисту прав людини і громадянина, гарантій соціального захисту внутрішньо переміщених осіб, учасників бойових дій, пенсіонерів, осіб з інвалідністю, особливостей електронного декларування тощо.

Громадяни можуть отримати безоплатну правову допомогу як безпосередньо в офісі Диканського бюро правової допомоги, так і за його межами під час роботи дистанційних та мобільних пунктів доступу до безоплатної правової допомоги. Фахівці бюро постійно здійснюють виїзди в віддалені населені пункти району та проводять прийом та консультування громадян на базі сільських рад.

Також, функціонують дистанційні пункти доступу до безоплатної правової допомоги у режимі Skype – зв’язку з Водянобалківською (кожна перша п’ятниця місяця з 10 год. 00 хв. до 12 год. 00 хв.), Великобудищанською (кожна друга п’ятниця місяця з 10 год. 00 хв. до 12 год. 00 хв.), Балясненською (кожна третя п’ятниця місяця з 10 год. 00 хв. до 12 год. 00 хв.) сільськими бібліотеками. Тобто, громадяни можуть у визначений час звернутися до відповідної бібліотеки і поспілкуватися з юристами бюро у режимі прямого відео зв’язку.

Тож нагадуємо, що кожен може отримати безоплатну правову допомогу та скористатися електронними сервісами Міністерства юстиції України звернувшись до Диканського бюро правової допомоги за адресою: смт. Диканька, вул. Гоголя, 1 (2 поверх), контактний номер телефону (05351) 9-73-53.

Начальник Диканського бюро правової допомоги

Олійник Олександр Олександрович