Об’єднання територіальних громад. 27 квітня у селі Діброва відбулося громадське слухання щодо добровільного об’єднання територіальних громад. Важливою була думка громади щодо входження сіл Чапаєвської сільської ради до Балясненської об’єднаної територіальної громади з адміністративним центром с. Балясне.

Відкрила слухання сільський голова Людмила Пащенко, яка повідомила про процедуру проходження громадського слухання та надала слово ініціатору об’єднання, голові Балясненської сільської ради, Любові Семко, яка висловила пропозицію присутнім створення майбутньої об’єднаної територіальної громади (ОТГ) з адмінцентром с. Балясне. Державний реєстратор Балясненської сільради Олена Макаревич пояснила процес впровадження та поняття «децентралізації» на теоретичних засадах.

Голова районної державної адміністрації Володимир Шкарбань дещо порушив збудовані ілюзії навколо уявної, ОТГ (об’єднаної територіальної громади). Він назвав конкретні приклади та зосередив увагу на тому, що ОТГ має бути в першу чергу СПРОМОЖНОЮ в економічному плані та перспективною у розвитку інфраструктури.

- Добровільне об’єднання територіальних громад повинно здійснюватися на засадах: законності, добровільності, економічної ефективності, прозорості та відкритості, а головне - відповідальності. Адже від нас з вами сьогодні залежить майбутнє наших же дітей. Особисто, моя точка бачення – об’єднана територіальна громада з адміністративним центром Диканька. Я повторював не раз, там вже створена інфраструктура. Тим паче при прийнятті рішень щодо добровільного об’єднання територіальних громад беруться до уваги історичні, природні, етнічні, культурні та інші чинники, що впливають на соціально-економічний розвиток об’єднаної територіальної громади, якість та доступність публічних послуг, що надаються в об’єднаній територіальній громаді, не можуть бути нижчими, ніж до об’єднання. Я знаю проблеми, які існують у галузі медицини та освіти на рівні району. В самій Диканці є багато над чим працювати, і це – правда. Я, ні в якому разі не знімаю з себе відповідальності, але також прошу вас звернути увагу, що на посаді голови районної державної адміністрації знаходжуся рік. За цей час особисто намагався внести позитивні зміни у розвиток району. І прогрес є. Це і розпочаті ремонти у закладах освіти та медицини, придбано новий автомобіль невідкладної швидкої допомоги, яка на днях офіційно вже передана у Диканську ЦРЛ. Процес передачі затягнувся у зв’язку з оформленням технічної документації. Я не захищаю сьогодні власні інтереси. Я виконую функції, покладені на мене державою. Завданням райдержадміністації є організаційна підтримка та інформаційно-просвітницьке сприяння процесу реформ. Мені хочеться застерегти вас від поспішного прийняття рішення про яке потім доведеться жалкувати–відзначив голова РДА.

Заступник голови районної ради Олександр Ус підтримав думку голови райдержадміністрації Володимира Шкарбаня щодо об’єднання навколо районного центру Диканька та детально розповів про територіальну реформу. Під час свого виступу Олександр Ус відзначив, що провівши територіальну реформу, органи місцевого самоврядування отримають нові функції та повноваження, про які чомусь сьогодні часто замовчують. А враховуючи те, що це будуть кардинально нові повноваження – з’являться проблеми, про що зараз треба говорити, щоб люди розуміли,що їх чекає. В свою чергу він розповів присутнім про історію створення перспективного плану на території Диканського району і пояснив, як саме з’явилося там декілька об’єднаних територіальних громад. У своєму виступі Олександр Ус акцентував увагу присутніх на досвіді Німеччини, де доведено, що населення у ОТГ повинно становити не менше 5 тисяч осіб. Це саме та кількість населення, яка зможе повноцінно розвиватися та відроджуватися. І знову ж таки, він зауважив на якості надання послуг та кваліфікованих кадрах, закликавши бути розсудливими, добре подумати, що чекає у перспективі.

Депутат районної ради Володимир Шаповал виступив з своєю точкою зору та аргументував спроможність ОТГ з адміністративним центром с. Балясне.

Депутат районної ради Валерій Зеленський, опонував теорії Балясненської ОТГ, закликавши громаду самій обдумати та прийняти рішення, спираючись не на примарні перспективи, а враховуючи реальну ситуацію.

Жителі сільської місцевості занепокоєні функціонуванням навчальних та медичних закладів, автобусного сполучення з районним та обласним центром. Адже без освіти та медицини – село зникне. І дані проблеми є, як ніколи актуальні.На ці питання надавали відповіді голова РДА та його заступники Зоя Присяжнюк і Віктор Дудник.

Вислухавши представників виконавчої влади та місцевого самоврядування жителі села Діброва вирішили обміркувати всі «за» та «проти», взяти до відома пропозицію сесії Балясненської сільської ради, доручити депутатам Чапаєвської сільської ради протягом 10 днів зібрати пропозиції від населення після чого ще раз скликати сходку та прийняти рішення.

Підсумовуючи обговорене, Володимир Шкарбань відзначив, що люди повинні вивчити зміст реформування, зрозуміти його і лише потім прийняти виважене рішення. Спеціалісти РДА, сам голова райдержадміністрації, його заступники завжди готові надати кваліфіковану підтримку та відповіді на хвилюючі питання.