Географічні відомості

Версія для друкуВерсія для друку

 

 

Диканський район утворився 07.03.1923 р. Населення - 20000 чол. Межує з Зiнькiвським, Котелевським, Полтавським, Решетилiвським та Шишацьким районами Полтавської областi.До складу району входить 58 сiльських населених пунктiв i районний центр - селище мiського типу Диканька, розташована на правобережжi р. Ворскли на територiї 1076 га за 29 км вiд Полтави. Населення - 8600 жителiв.

 

Диканський район розташований у північно-східнійчастиніПолтавськоїобласті. На сьогодні до його складу входять Диканськаселищна рада і 12 сільських рад – Андріївська, Байрацька, Балясненська, Великобудищанська, Великорудківська, Водянобалківська, Надеждинська, Нелюбівська, Орданівська, Петродавидівська, Стасівська, Чапаєвська. Межує з Зіньківським, Котелевським, Полтавським, Решетилівським та Шишацьким районами. Площа - 0,7 тис.км2. Населення – 19737 тис.чол., щопроживають у 59 населених пунктах. Райцентр – смт. Диканька з населеннямблизько 8 тис.чол.

Район знаходиться на вододільному плато між Пслом і Ворсклою всередині Придніпровської Лівобережної низовини. Поверхня – слабохвиляста рівнина, порізана балками та ярами, полого підвищена на північний схід до 170-190 метрів над рівнем моря. Найбільша річка, що тут протікає – Ворскла (з притоками Добришин, Ковжига), вона впадає у Дніпро. Меншнаповнені і пересихаючі річки – Вільхова та Середня Говтва – зливаються в одне русло, несуть свої води до Псла. До басейну Псла належать і Кратова Говтва та Гараганка. В районі багато ставків та озер.

Клімат місцевості помірно-континентальний з теплим, а в деякі роки спекотним літом. Середня температура липня  + 20,5ºС, січня  – 6,9ºС. Середня кількість опадів 474 мм. Сприятливий для розвитку сільськогосподарських культур період з температурою + 10 ºС і більше триває близько 165 днів на рік.

 

 

Наверх ↑