На Диканщині вели діалог з німецьким консультантом з питань децентралізації.

На Диканщині вели діалог з німецьким консультантом з питань децентралізації.13 липня 2016 року у картинній галереї ім. М.Башкирцевої відбулося засідання за «круглим столом» на тему: «Про необхідність підтримки реформи децентралізації», де зустрілися  голова райдержадміністрації Шкарбань В.Г., голова районної ради Муха С.В., сільські, селищний голови, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, організацій, установ, начальника Диканського відділення поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області, представники громадських організацій, редактор районної газети «Трудова слава» з координатор Полтавського офісу реформ Балибіною Іриною, експертом з децентралізації Банковською Іриною та практиком з впровадження реформ Містером Олівером Eретом, німецьким консультантом з питань децентралізації,  бургомістром міста Зінген у відставці для того, щоб обговорити реформи децентралізації на Україні, а зокрема у Диканському районі.

Засідання відкрив голова Диканської районної  державної адміністрації Шкарбань Володимир Григорович повідомивши мету зустрічі, привітавши на Диканькій землі Містера Олівера Eрета та побажав плідної співпраці.

-       Ми починаємо цей процес переймаючи досвід Німеччини, закликаю всіх до співпраці, сподіваюся сьогоднішня зустріч дасть результати, - зазначив Володимир Шкарбань.

-       Вже проведено дев`ять засідання за «круглим столом». Олівер Eрет э не теоретиком, а саме практиком у даній сфері, тому не бійтеся ставити питання, - зазначила експерт з децентралізації Банковська Ірина перед виступом німецького консультанта з питань децентралізації.

-       Важливим етапом у нас була реформа децентралізації! З 1949 року розпочався ряд реформ. Хочу зазначити, що реформи – процес постійний. І саме реформа децентралізація стала базовою для розвитку Німеччини.

Ми всі живемо у новому світі і всі користуємося інтернетом та інноваційною технікою. Я впевнений, що ваші діти так як і мої досконало володіють комп’ютером. А тому, важливим елементом у реформі є оснащення навчальних закладів достатньою кількістю комп’ютерних класів.

Коли прийшов фашизм, втратили права у центральному управлінні. Коли закінчилася страшна війна, яку Німеччина сама розпочала і програла, в результаті було утворено дві федерації. І лише 1949 року повернулося центральне правління.

Я, маю достатній досвід у місцевому самоврядуванні, добре знаю на практиці процес впровадження реформи децентралізації.

В ході реформи пішло наше будівництво з низу в гору! Як це і необхідно.

Громади отримали багато повноважень, але це було підкріплено коштами, відповідним фінансуванням.

Боротьба за гроші завжди відбувається. Дискусії у парламенті відбувалися під час затвердження бюджету.

Закони, що стосуються життя громади зачіпають асоціацію перед прийняттям рішення. Важливою думкою є громадська її вислуховують, враховують, але вирішального характеру звичайно під час прийняття Закону, вона не несе.

Наші 16 федерацій можна порівняти з вашими областями. Десь більш, десь менш розвинута індустрія, але виходячи з того, що кожен регіон має свою цінність, то повинен мати і однаковий розвиток. А тому у Німеччині розроблена система фінансового вирівнювання.

Для того, щоб мати приблизно однаково розвиток  на території ЄС необхідно давати змогу розвиватися всім.

Україна теж має змогу пройти шлях реформ.

Я, приїхав з громади Зінген, яка має 45 тис. населення. Вона складається з 1 міста та 6 сіл.

На початку 60 – х років необхідно було об’єднуватися, бо були такі, які не здатні утримувати інфраструктуру. Реформа децентралізації закінчитися закінчилася 1975 року. З 3 500 населених пунктів залишилося 1100, далеко не всім подобалося добровільне об`єднання, доводилося пояснювати необхідність даного процесу. Об`єднання можна порівняти зі шлюбом, коли люди хочуть об`єднатися. Вони зважують добрі сторони того чого разом можуть досягти, створюють нову потужну одиницю, - зазначив Олівер Eрет – з 3500 населених пунктів було 12 тих хто не бажав об`єдуватися. Конституційний суд прийняв рішення об`єднати їх насильно. Наша реформа дійсно спочатку була добровільно. Вже потім коли розвиток пішов в гору, о ті 12 населених пунктів, які не хотіли об’єднуватися добровільно стидалися цього, адже зрозуміли що були не праві.

Також німецький консультант з питань децентралізації Містер Олівер Eрет повідомив про систему охорони здоров`я у Німеччині та зазначив, що є великі відмінності даної системи в Україні. Він наголосив, що вже 130 років існує у  Німеччині обов’язкове медичне страхування, яке дозволяє кожному отримати гідне лікування. Медичне страхування водночас є соціальним страхуванням.

Олівер Eрет повідомив, що у Німеччині впроваджена система солідарності поколінь.

В кінці засідання присутні мали змогу поставити конструктивні запитання та отримати компетентні відповіді.