Прес-реліз Демонстраційного Показу – семінару «Садівництво – складова розвитку сільської території».

Прес-реліз

В Полтавській області за ініціативою Департаменту  АПР та «Асоціації розвитку інтенсивного садівництва Полтавщини» розроблена та починає діяти програма «Основні напрямки діяльності та шляхи розвитку інтенсивного садівництва Полтавської області на 2013 – 2020 роки», як  покликана з мінімальними втратами та на економічно вигідних умовах виростити та реалізувати  вирощену с/г виробником – селянином продукцію .

Програма передбачає створення нових торгових місць на ярмарках вихідного дня, на діючих ринках міст так і точок торгівлі в « спальних» районах Полтави.

Запланована участь у цій програмі і\широкого кола садоводів області.

А чи готові ми до забезпечення потреб жителів області в ягодах та фруктах??

30-40 років тому це питання було б просто риторичним, адже Полтавщина входила до переліку кращих областей по розвитку садівництва. Майже кожен колгосп мав невеликий сад для власних потреб та потреб колгоспників, а великі спеціалізовані радгоспи на сотнях гектарів вирощували фрукти та ягоди, поставляючи іх майже по всьому Радянському Союзу.

Яка ж ситуація в садівництві зараз?!

Старі, посаджені ще в 50-60 роках минулого століття, сади через вік та недбалі відношення практично перестали плодоносити.

Нові садки активно почати насаджувати тільки в останні роки і вони тільки починають давати перший врожай.

Проблема з відсутністю в країні такої цінної і необхідної для споживання людиною продукції, спонукала Уряд до розробки ряду державних та регіональних програм розвитку садівництва.

В нашій області також розроблена програма «Основні напрямки діяльності та шляхи розвитку інтенсивного садівництва Полтавської області на 2013 – 2020 роки», яка передбачає до 2020 року повне забезпечення жителів Полтавщини власною, вирощеною на теренах області, корисною, екологічно чистою продукцією садівництва.

Ряд завдань цієї програми вже виконується. Тільки в минулому році  Полтавською обласною сільськогосподарською дорадчою службою спільно із асоціацією проведено ряд науково – практичних конференцій та семінарів по садівництву. Основною метою проведення яких було довести до широкого загалу  необхідність та економічну доцільність займатися садівництвом, адже ця галузь дає прибуток близько 100 тис гривень з 1-го гектару саду та працевлаштовує 3 – 4 жителів сільської місцевості.

На семінарах (з виїздом в кращі господарства області та залученням ведучих спеціалістів галузі в Україні) розглядались всі питання пов’язані з закладкою саду, догляду за ним, шляхи збереження та реалізації продукції .

В ході обговорення виявлені вузькі місця в розвитку. На думку фахівців, це відсутність в достатній кількості якісного посадкового матеріалу та труднощі з виділенням земель в довгострокову оренду під садівництво.

В рамках Програми розвитку сільських територій Полтавськоїх області Департаментом  АПР , Полтавскою обласною сільськогосподарською дорадчою службою  та ГО «Асоціація розвитку інтенсивного садівництва Полтавщини» проводиться Демонстраційний показ-семінар на тему: «Садівництво – складова розвитку сільської території ».

Семінар передбачає висвітлення наступних питань :

1.     Економічна ефективність садівництва;

2.     Особливості весняної посадки саджанців;

3.     Представлення продукції провідних розсадників області;

4.     Нові технології по догляду за садом.

На семінарі буде можливість закупити  або зробити заявку на поставку саджанців. Просимо надати свої пропозиції по питанням семінару та замовляти саджанці за телефоном: (097) 925-88-69, або Електрона пошта: go_airsp@mail.ru

Запрошуємо садоводів області  взяти участь в проведенні заходу, який відбудеться  19 березня 2015р.  за адресою:  с. Надежда, Диканського р-ну, Полтавської області. Початок заходу о 10.00 год.

Голова правління:                                                                            В.П. Цінченко

«Асоціації розвитку

інтенсивного садівництва Полтавщини»