Рішення засідання Координаційної ради №3 від 22.08.2013

Версія для друкуВерсія для друку

РІШЕННЯ

засідання Координаційної ради з питань протидії

туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу та боротьби з наркоманією

при Диканській районній державній адміністрації

 

22.08.2013

№3

 

 

Головував:

Перехрест В.М

-

заступник голови райдержадміністрації, голова Координаційної ради

Присутні:

Гірняк Є.Я.

-

головний лікар Диканської центральної районної лікарні, заступник голови Координаційної ради

Манич Н.М.

-

головний лікар Комунального закладу Центру первинної медико-санітарної допомоги Диканського району, заступник голови Координаційної ради

Бражник О.В.

-

Лікар-фтизіатр Диканської центральної районної лікарні

Пономаренко Л.В.

-

лікар-інфекціоніст Диканської центральної районної лікарні, помічник секретаря

Барабаш Т.М.

-

головний спеціаліст Зіньківського міжрайонного управління Головного управління Держсанепідслужби в Полтавській області

Бідненко Н.М.

-

лікар нарколог Диканської центральної районної лікарні

Саєнко А.М.

-

головний спеціаліст відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства з питань надзвичайних ситуацій райдержадміністрації

Кудінова І.М.

-

начальник служби в справах дітей райдержадміністрації

Півень Ю.В.

-

директор Центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді

 

СЛУХАЛИ:

  1. Про реалізацію заходів по запобіганню розповсюдження ВІЛ-інфекції/СНІДу в Диканському районі в 2013р. та виконання програми «Про забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, допомоги та лікування ВІЛ-інфікованих хворих на СНІД.

Доповідав:

Пономаренко Л.В.

лікар-інфекціоніст Диканської центральної районної лікарні

 

В районі діє районна комплексна програма «Здоров’я людей Диканщини – здоров’я нації» на 2012-2015 роки затверджена 25.11.2011 року на 12 сесії 6 скликання районної ради, до складу якої входить програма «Забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, допомоги та лікування ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД».

На диспансерному  обліку  в районі  перебуває  37 осіб, з них 18 жінок та 4 дітей. Наш район займає ІІІ місце по області по розповсюдженості на ВІЛ – інфекцію (І - м. Полтава, ІІ – Гребінківський район). З метою забезпечення реалізації заходів програми впроваджені інформаційно-просвітницькі програми, інших форм роботи для здобуття знань і формування життєвих навичок щодо зменшення вразливості до інфікування ВІЛ у навчальних, позашкільних закладах. Прочитано 84 лекції, проведено 214 бесід, випущено 18 санбюлетнів. Опубліковано 2 статті в районній газеті, проведено 3 круглих столи. Проводиться  добровільне консультування в Диканській ЦРЛ, проконсультовано 177 осіб, всі звернулися добровільно. Щорічно організовуються та проводяться пропагандистські заходи до Всесвітнього дня пам’яті померлих від СНІДу та Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, спрямовані на пропаганду здорового способу життя та профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу. Центром соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді сумісно з відділом освіти райдержадміністрації в навчально – виховних закладах району проведено 3 відеолекторії на тему «СНІД – актуальна проблема сьогодення». Проведені інформаційно – просвітницькі акції «Молодь обирає життя без СНІДу». Проведено конкурс плакатів серед учнівської молоді на відповідну тематику. Забезпечується проведення заходів з профілактики передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини. За звітний період 1 дитина. Проводиться 100% своєчасна діагностика ВІЛ-інфекції у дітей, народжених  ВІЛ-інфікованими матерями. Забезпечується проведення заходів, спрямованих на розв’язання проблеми супутньої патології ВІЛ/СНІДУ та туберкульозу. В районі 5 хворих, проводиться відповідне лікування.

Лікувально-профілактичні заклади району забезпечені в повному обсязі медичними інструментами, стерилізаційною апаратурою, дезинфікаційними засобами, засобами індивідуального захисту для медичних працівників. Випадків зараження медичних працівників ВІЛ-інфекцією не зареєстровано. Впроваджена удосконалена система обліку та звітності з питань ВІЛ-інфекції/СНІД відповідно до міжнародних стандартів.

Виконання заходів проводиться згідно термінів під контролем райдержадміністрації.

 

ВИРІШИЛИ:

 

1. Вважати ситуацію з поширення ВІЛ-інфекції в районі епідемічно не благополучною, що має тенденцію до поширення.

2. Головному лікарю КЗ «Центр ПМСД» Диканського району Манич Н.М., головному лікарю Диканської ЦРЛ Гірняку Є.Я.:

2.1. Забезпечити лікувально-профілактичні заклади району безперебійно дезінфекційними засобами, стерилізаційним обладнанням, одноразовим медінструментарієм.

2.2. Проводити комплекс заходів по попередженню зараження ВІЛ-інфекцією/СНІДом серед медпрацівників, та обов»язкове страхування медпрацівників.

2.3. Розробити та затвердити Комплексний план розширення доступу населення до профілактики ВІЛ-інфекції, діагностики, лікування, догляду та підтримки хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД в районі у ІІІ-ІУ кварталах 2013 року – І кварталі 2014 року.

3. Директору центру соціальної служби у справах дітей, сім»ї та молоді Півень Ю.В.

3.1.Продовжити практику надання соціальних послуг ін’єкційним споживачам наркотиків та членам їх сімей.

3.2.Продовжувати практику проведення профілактичних заходів з учнівською молоддю.

4.Головному лікарю ЦРЛ Гірняку Є.Я., начальнику відділу освіти Черкащенко П.М., відділу культури Онищенко Є.Ю., спільно з центром соціальної служби молоді Півень Ю.В., редакцією газети «Трудова слава» Глушко С.Ю.:

4.1. Вжити заходи для покращення інформування населення з питань профілактики ВІЛ-інфекції через засоби масової інформації, та забезпечити контроль за цією роботою – постійно.

4.2. Забезпечити розширення доступу до системи добровільного консультування та тестування на ВІЛ/СНІД шляхом розширення мережі «Телефонів довіри» та «Кабінетів довіри».

4.3. Забезпечити роботу лекторіїв «За здоровий спосіб життя» в кожному навчальному закладі району.

5. Головам виконкомів селищної та сільських рад:

5.1. Проводити комплекс заходів по попередженню ВІЛ-інфекції/СНІДу, наркоманії, пияцтва, особливо серед молоді.

6. Начальнику РВ УМВС в Диканському районі Негляд В.В., головному лікарю Гірняк Є.Я.:

6.1. Забезпечити безумовне виконання спільного наказу МВС та МОЗ України від 16.06.1998 року №158/417 «Про затвердження порядку проведення медичного огляду та медичного обстеження осіб, які зловживають наркотичними засобами, або психотропними речовинами» - постійно.

7. Контроль за виконанням рішення покласти на головного лікаря КЗ «Центр ПМСД» Диканського району Манич Н.М. та головного лікаря Диканської ЦРЛ Гірняк Є.Я.

 

 

 

Голова координаційної ради

 Заступник голови РДА

 

В.М.Перехрест

 

Секретар

Л.В. Пономаренко

 

Наверх ↑