Звіт Громадської ради при Диканській районній державній адміністрації за 2015 рік

Звіт

Громадської ради при Диканській районній державній адміністрації

за 2015 рік

З метою здійснення координаційних заходів, пов’язаних із забезпеченням проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики, залучення громадян до участі в управлінні державними справами, надання можливості для їх вільного доступу до інформації про діяльність органів виконавчої влади, а також забезпечення гласності, відкритості та прозорості в діяльності цих органів, у зв’язку із закінченням терміну дії Громадської ради та з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. № 996 “Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики” (До складу Громадської ради не можуть бути обрані представники інститутів громадянського суспільства, які є народними депутатами України, депутатами Верховної Ради Автономної Республіки Крим та місцевих рад, посадовими особами органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та місцевого самоврядування.”) у встановлені постановою терміни була сформована ініціативна група по формуванню нового складу ради. Про формування нового складу Громадської ради було подано оголошення в районну газету «Трудова слава».

Оновлений склад Громадської ради при районній державній адміністрації затверджено розпорядженням голови районної державної адміністрації.

На першому засіданні члени Громадської ради були ознайомлені з Положенням про Громадську раду, регламентом Громадської ради, орієнтовним планом роботи на 2015  рік. На першому засіданні було обрано головою Громадської ради Богуш І.В. та заступником голови Вінтоняка П.В. Діяльність Громадської ради регламентувалася Положенням та Регламентом про раду.

21 грудня 2015 року відбулося чергове засідання Громадської ради. Засідання провів заступник голови дорадчого органу Вінтоняк В.П. Участь у засіданні взяв голова райдержадміністрації Ус. О.Ю., голова районної ради Муха С.В., які ще раз наголосили, що готові до конструктивної співпраці  з представниками суспільства, адже саме Громадська рада є важливою ланкою у діалозі між органами державної влади та представниками громадських організацій, які уповноваженні представляти інтереси певних верств населення.

Члени Громадської ради внесли зміни до раніше прийнятого рішення щодо формування складу від 31 липня 2015 року, а саме зменшили  кількісний склад дорадчого органу до 10 осіб, у зв’язку зі змінами до постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року №996.

Під час засідання шляхом відкритого голосування обрано голову Громадської ради – Черкаську І.С., голову Диканської районної екологічної дитячої громадської організації «Зелене серце».

Основним завданням Ради було:

- забезпечення врахування громадської думки у процесі підготовки та організації виконання  рішень центральних і місцевих органів виконавчої влади;

- сприяння реалізації громадянами конституційного права на участь в управлінні державними справами.

В складі Громадської ради працювали особи з числа лідерів районних громадських та профспілкових організацій.

Засідання відбувалося щокварталу та за необхідності позачергово.

За 2015 рік відбулося 6 засідань. Порядок денний формувався з урахуванням пропозицій керівників громадських організацій, членів Громадської ради, громадян Диканщини.

Серед основних питань, що розглядалися на засіданнях були питання: звіт голови районної державної адміністрації про свою діяльність за період з квітня 2014 року по травень 2015 року; відзначення 24-ї річниці з Дня незалежності України; 71-ї річниці визволення України, обговорення звернень від громадян Диканщини, а саме:  батьківських комітетів ДНЗ селища до голови селищної ради щодо необхідності роботи дитячих садків у літній період; про готовність управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації до призначення житлових субсидій за спрощеним порядком; жителя смт. Диканька Шрамка В.М. що стосувалося незаконного продажу алкогольних напоїв  (самогону)  громадянам селища та ін.

Завдяки співпраці районної державної адміністрації з громадськістю, виваженим та конструктивним діям органів виконавчої влади у вирішенні економічних та соціальних питань всі вказані заходи стабілізовували суспільно-політичну ситуацію в районі, яка на сьогоднішній день залишається стабільною.

Інформація про засідання Громадської ради розміщувалася на сторінках районної газети «Трудова слава». На офіційному веб-сайті районної державної адміністрації є рубрика під назвою "Громадська рада", де розміщені всі потрібні матеріали.

На даний час сформовано орієнтовний план роботи Громадської ради на 2016 рік, але  члени Ради при бажанні можуть вносити пропозиції для включення до плану роботи тих чи інших питань.