В єдності – сила

Версія для друкуВерсія для друку

В єдності – сила

22 січня 1919 року у Києві на Софійській площі відбулися урочисті збори де було проголошено Акт злуки - возз'єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки. Цей день прийнято називати Днем Соборності. Соборність – це єдність, взаємне духовне збагачення і розвиток. Це слово має два значення: територіальної єдності та духовної. Соборність - один із найзаповітніших ідеалів багатьох народів світу, вона невіддільна від досягнення реальної державності, забезпечення справжнього суверенітету.

Соборність має глибоке історичне коріння, спирається на мрію народу про незалежну державу. Сила України в єдності українських земель. Акт Злуки – прояв одного з етапів формування нації, яка зараз проходить чергове випробування і гідно відповідає на сучасні геополітичні виклики. Нещодавно, під час обговорення процесу декомунізації виникло запитання: «Хто створив Україну?». Відповідь на дане запитання може бути тільки одна – цілі покоління патріотів, котрі в різні часи виборювали право України називатися державою, а українців – народом, нацією. І виборюють зараз. Хто - на сході України захищаючи мирне життя, хто – допомагаючи воїнам. Кожен - на своєму місці, спільними зусиллями, адже сила – в єдності і тільки так ми зможемо відстояти нашу незалежність, славу, єдність, свободу і гідність.

У ці дні ми згадуємо подвиг кіборгів – захисників Донецького аеропорту, про мужність яких сказано у таких словах: «Кіборги встояли, не встояв бетон». 242 дні утримували вони цей важливий об’єкт, який став символом незламності нашої нації. Сьогодні ми схиляємо голови у скорботі за загиблими героями. Та пам’ятаємо, що спільна мета, спільні зусилля допоможуть здолати зовнішніх і внутрішніх ворогів.

У державному славні України є рядки:

Станем, браття, в бій кривавий від Сяну до Дону,

В ріднім краї панувати не дано нікому…

         У цих рядках нагадування про справжню соборність і соборний дух українців. Проблема єднання українських земель історично завжди була складною, адже багато віків нашу державу розривали на частини, прагнули позбавити української ідентичності. І зараз ворог прагне розірвати нашу територіальну єдність і вплинути на духовну. Наше завдання – зберегти і примножити ідею єдності соціально-економічного та духовно-культурного розвитку України. Єднаймося, українці і всі, хто вважає себе по духу українцем. Слава Україні!

Заступник голови Диканської райдержадміністрації Т. Біляєва

Наверх ↑